Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 220 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Nowy blog

poniedziałek, 04 czerwca 2012 13:34

 

 

Przypominamy o naszym nowym blogu

 

http://bibliotekanieporet.blogspot.com/

 

 

 

 

 


oceń
2
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Zmiana adresu bloga!!!

sobota, 28 stycznia 2012 12:44

 

 


Cool Flash Comments


oceń
0
1

komentarze (25) | dodaj komentarz

Ogłoszenie

czwartek, 05 stycznia 2012 15:29

 

Ogłoszenie

 

 

Informujemy naszych czytelników, że w sobotę 7 stycznia 2012 r. Biblioteka będzie zamknięta

 


oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Nowy Rok tuż, tuż...

piątek, 30 grudnia 2011 15:28

 

Dziękujemy za STARY 2011 ROK, wszystkim naszym czytelnikom, darczyńcom, przyjaciołom i gościom na blogu. Życzymy w NOWYM 2012 ROKU szczęścia, samych sukcesów oraz wspaniałej zabawy sylwestrowej.


 

 

 

 

 


oceń
1
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Świąteczne nowości!

wtorek, 27 grudnia 2011 14:20

 

Zapraszamy po kolejne nowości!


 


oceń
0
0

komentarze (29) | dodaj komentarz

Życzenia świąteczne

piątek, 23 grudnia 2011 15:26

 

 

Zdrowych i Wesołych Świąt życzą naszym Czytelnikom i wszystkim Miłośnikom Książki 

 

bibliotekarze

 


 

 

WAŻNE

W sobotę 24 grudnia 2011 r. Biblioteka Publiczna będzie nieczynna


oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Nowości

środa, 16 listopada 2011 17:24

 

 Zapraszamy po nowe książeczki dla dzieci

 


oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Nowości

poniedziałek, 14 listopada 2011 14:42

 

Zapraszamy po nowe książki: 

 


oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Szkolenie

sobota, 05 listopada 2011 11:33

Ogłoszenie

 

          W związku z przystąpieniem Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt do Programu Rozwoju Bibliotek w dniach 7, 8 i 9 listopada (poniedziałek, wtorek, środa), bibliotekarze będą uczestniczyć w wyjazdowym szkoleniu i Biblioteka w tych dniach będzie zamknięta.

 

Za utrudnienia przepraszamy


oceń
0
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

Wizyta Przedzszkolaków

środa, 02 listopada 2011 20:44

 

W piątek 28 października nasza biblioteka

gościła dzieci z

Niepublicznego Przedszkola "Kubuś Puchatek".

Dzieci zwiedziły naszą bibliotekę, poznały zasady korzystania, obejrzały przygotowaną dla nich wystawę książeczek.
Na koniec dzieci wysłuchały fragmentu książeczki oraz audiobooka.

Oto kilka fotografii zrobionych podczas wizyty:


 

 

 oceń
0
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

Ogłoszenie

piątek, 21 października 2011 20:19

  

Ogłoszenie

 

W związku z przystąpieniem Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt do Programu Rozwoju Bibliotek w dniach 24 i 25 października (poniedziałek, wtorek), bibliotekarze będą uczestniczyć w wyjazdowym szkoleniu i Biblioteka w tych dniach będzie zamknięta.

 

 

Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy w pozostałe dni tygodnia


oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Małgorzata Kalicińska - spotkanie

środa, 12 października 2011 19:50

 

Gdzie to rozlewisko? Pytają czytelnicy udający się w okolice Pasymia. Rozlewisko jest fikcją literacką. Pisarstwo Małgorzaty Kalicińskiej jest tak realistyczne, że wiele osób krąży po okolicach Pasymia poszukując rozlewiska.

 

W piątek, 7 października w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się, długo oczekiwane, spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską. Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie i Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt. Małgorzata Kalicińska, z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy, nazywana jest "nową królową literatury polskiej". Sukces przyniosła jej pierwsza powieść "Dom nad rozlewiskiem", wydana w 2006 roku. Od tego czasu wydała kolejne tomy trylogii mazurskiej: "Powroty nad rozlewisko" i "Miłość nad rozlewiskiem". Opublikowała także dwie autobiograficzne książki: "Fikołki na trzepaku" i "Widok z mojego okna". Ostatnią powieścią wydaną jest "Zwyczajny facet".

 

 

Książki Małgorzaty Kalicińskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W naszej Bibliotece rzadko stoją na półkach. Prowadzimy na nie zapisy. Wniosek jest prosty: Małgorzata Kalicińskia trafia do czytelników. Kreowane przez nią bohaterki, to samodzielne i niezależne kobiety budzące powszechną sympatię.

 

 

Spotkanie autorskie zgromadziło zagorzałych czytelników Pani Małgorzaty. Padały ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi. A tak autorka odpowiedziała na pytanie o genezę pierwszej powieści: Rodzina Pani Małgorzaty, po dotkliwym, finansowym krachu straciła majątek na Mazurach. Pani Małgorzata szukała dla siebie pocieszającej książki, krzepiącej i terapeutycznej. No i ... nie znalazła. Postanowiła, że sama ją sobie napisze. W tym, bardzo trudnym czasie, spisywała też historię swojej rodziny. Właśnie te rodzinne anegdotki posłużyły jako materiał do powieści.

 

 

Autorka niezwykle barwnie opowiadała o bohaterkach i bohaterach swoich książek. Bohaterach, bowiem jej ostatnia książka nosi tytuł "Zwyczajny facet". Porusza w niej kontrowersyjny, przemilczany dotąd problem, przemocy wobec mężczyzn. Pani Małgorzata odpowiadała także na pytania o serial filmowy na kanwie mazurskiej trylogii wyświetlany obecnie w TVP. Skarżyła się, że nie miała żadnego wpływu na kształt filmu, na jego obsadę ani na wprowadzenie nowych wątków. Przed laty robiono wierne adaptacje filmowe powieści. Te czasy bezpowrotnie minęły. Obecni na spotkaniu czytelnicy stwierdzili zgodnie, że film jest rozczarowujący, nierzetelny i nie oddaje nastroju książek Pani Małgorzaty.

 

 

Autorka „Domu nad rozlewiskiem” odpowiadała również na pytania o plany na przyszłość. Otóż, bohaterką następnej powieści będzie kobieta w średnim wieku. Książka ma opowiadać o problemach rozstań i przemijania.

Na koniec spotkania z autorką można było zdobyć pamiątkowy wpis z autografem. Biblioteka posiada książkę z, jakże cenną, dedykacją Pani Małgorzaty. Zapraszamy do Biblioteki po tę książkę.

 

 

Dziękujemy Małgorzacie Kalicińskiej za udane spotkanie. Życzymy dużo zdrowia i z niecierpliwością czekamy na następne powieści.

 

Elżbieta Kotowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt


oceń
0
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

piątek, 30 września 2011 14:22

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze znaną pisarką

Małgorzatą Kalicińską

 

Wieczór autorski odbędzie się, w sąsiadującym z Biblioteką, Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Dworcowa 9 A), dnia 7 pażdziernika (w piątek) o godzinie 19.00

 

W naszej Bibliotece mamy wszystkie książki Pani Małgorzaty, a także mazurską trylogię, w postaci audiobooków, na podstawie której nagrano film wyświetlany w TVP.


 


oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Zapraszamy po nowości

środa, 21 września 2011 14:33

 

W ramach Programu Biblioteki Narodowej  

"Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek",

kupiliśmy pierwszą partię książek.

Oto niektóre wybrane tytuły:

 oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Nowości popularnonaukowe

środa, 14 września 2011 16:07

Nowe książki popularnonaukowe

 

 

Wydarzenie Roku Czesława Miłosza!
Niebywałe życie, niebywała biografia.


Miłosz. Biografia autorstwa Andrzeja Franaszka to nie tylko barwny portret jednego z największych twórców XX wieku - to zarazem kawał historii tego stulecia, z jego okrutnymi paroksyzmami: wojnami, rewolucjami, totalitaryzmami, powstaniami, dyktaturami, zrywami niepodległościowymi. Wszystkich tych wydarzeń - a także kluczowego dla tej epoki losu wygnańca - żyjący blisko sto lat poeta doświadczył na własnej skórze; ale też wnikliwie opisał w dziełach zdumiewających skalą artystycznej różnorodności.

Andrzej Franaszek zbierał materiały do tej biografii przez przeszło dziesięć lat - w Polsce i na Litwie, we Francji i w Ameryce. Dotarł do wszystkich, którzy mogli o Miłoszu powiedzieć coś istotnego, spenetrował archiwa w Beinecke Library i Maisons-Laffitte, prześledził obfitą korespondencję poety. Fantastycznie operuje zebranym materiałem, nie przytłaczając czytelnika nadmiarem wiadomości, a raczej budując portret bohatera swej opowieści lekkimi pociągnięciami pióra. Nie pomija bolesnych i trudnych tematów, drażliwych spraw osobistych, dramatycznych decyzji i wyborów. Pokazuje je z kulturą i empatią, pomagając nam poznać tajemnice fascynującego losu wielkiego człowieka. Czytając dzieło Andrzeja Franaszka, nabieramy nadziei, że uda się przeniknąć fenomen talentu i meandry osobowości Miłosza, zrozumieć, co ukształtowało jego umysłowość, wyobraźnię, wrażliwość poetycką.

 

Źródło: http://www.empik.com

_________________________________________________________________________________________________

 

 

Historia jednego z najdynamiczniej rozwijających się miast Europy.

Historyczny portret stolicy Śląska, miasta, które wielokrotnie zmieniało swoje powiązania polityczne i kulturowe i które zawiera w sobie esencję rozmaitych doświadczeń kształtujących Europę Środkową: bogatą mieszankę narodowości i kultur, niemiecki Drang nach Osten i powrót Słowian, znaczącą rolę Żydów, burzliwe losy imperialnych władców, a wreszcie złowieszczą obecność zarówno hitlerowców, jak i stalinowców. Słowem, miasto – mikrokosmos Środkowej Europy.

Ta książka, która dotyczy w większej mierze europejskiej historii regionalnej niż polskich dziejów narodowych, stawia sobie za cel przezwyciężenie historiograficznej rywalizacji, która doprowadziła do powstania dwóch konkurencyjnych wizji: „niemieckiego miasta Breslau” i „polskiego Wrocławia”.

 

Źródło: http://www.empik.com

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Opowieść o Hance Bielickiej autorstwa Zbigniewa Korpolewskiego

Autor z właściwym sobie poczuciem humoru przedstawia jedną z najwybitniejszych artystek polskiej sceny. Opisuje jej życie zawodowe, drogę do wielkiej kariery, trudne wybory sceniczne, a potem okres, w którym niepodzielnie królowała na polskiej scenie. Autor pisze także o dotychczas ukrytym za kulisami życiu osobistym Pani Hanki – o jej charakterze,

upodobaniach i rozterkach, o relacjach z mężczyznami i oczywiście o jej niekłamanej miłości do kapeluszy. Książka to hołd dla wielkiej artystki, którą tak bardzo pokochała polska widownia, ale też utrzymana w lekkim tonie refleksja nad sztuką kabaretu i miejscem dobrego humoru w kulturze.


EPITAFIUM

Tu w tym miejscu miała spocząć Hanka Bielicka – sługa Boży, ale nie daje się położyć

Krzysztof Daukszewicz

(na Jej prośbę napisałem 2 lata przed śmiercią)

 

Źródło: http://www.empik.com

_________________________________________________________________________________________________

 

 

Blondynka w kwiecie lotosu

 

Kwiat lotosu to święty symbol buddyzmu i ludzkiej duszy. Sięga korzeniami dna stawu i pnie się ku górze. Kiedy kwiat lotosu rozkwita na powierzchni  zawsze jest czysty i pachnący - niezależnie od tego jak brudna, mętna i błotnista jest woda w sadzawce. I taki powinien być też człowiek – uczciwy, dobry i czysty w myślach i słowach, bez względu na to ile zła jest dookoła.

Odkryłam to podróżując po krajach buddyjskich. Himalaje, Tybet i Sri Lanka. Hinduistyczne Indie. Morderczy trekking w okolicach Annapurny, niebiański spokój gór na Dachu Świata, herbata z masłem i solą, tajemnice reinkarnacji, Władca Pierścieni i Magiczny Ząb, Świątynia Szczurów, Taj Mahal, skarby maharadży, buddyjskie prawdy, słonie i diamenty i mądrość Dalajlamy.

 

Źródło: http://www.empik.com


oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 18 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  115 231  

Biblioteka Publiczna
Gminy Nieporęt
ul. Dworcowa 9A
05-126 Nieporęt
bpnieporet@wp.pl
tel/fax: 22-774-80-80

GG: 5765766

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

Blog stworzony na potrzeby czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 115231
Wpisy
  • liczba: 272
  • komentarze: 862
Galerie
  • liczba zdjęć: 97
  • komentarze: 49
Bloog istnieje od: 3571 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl